19 Ekim 2011 Çarşamba

Bir erkek yetiştirmek...

Bir bebeğimin olacağını öğrendiğim anda içime doğdu erkek olacağı.Eşim kız çocuk hayalleri kurarken ben bir erkek yetiştirmenin nasıl birşey olacağını düşünüyordum.Bir kızım olsaydı eğer onu çok iyi anlıyabilirdim belki çünkü bende bir zamanlar kız çocuğuduydum. Peki ,erkekler Mars'tan kadınlar Venüs'ten değil miydi?Ben değil miydim erkekler biz kadınlar gibi ince düşünemez olaylara daha düz bakarlar diyen.Ben değil miydim erkekler kadınları hiç anlamaz anlamakta istemez diyerek babaları,abileri,erkek arkadaşları ve kocaları eleştiren ?

Oğlumla yeni yeni göz teması kurmaya başladığımız bugünlerde bunları düşünür oldum.Biliyorum onun kimyası benimkinden farklı.İleride şefkatli bir erkek olsun istiyorum,temiz,bakımlı,esprili,spor yapan,hayvan sever,şakacı ama en önemlisi de empati duygusu yüksek.

Henüz yolun başındayım biliyorum:Kız yada erkek farketmez bir evlat yetiştirmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu ne umutlarla ne emeklerle  ne hayallerle yetiştirildiğini yeni yeni anlıyorum.Evlat kokuyorsunuz derdi annem bize ben o kokuyu artık tanıyorum.Bu nedenle  daha fazla içim yanıyor daha fazla ağlıyorum duyduğumda ölüm haberlerine.Evlat kokulu 26 askerimizi kaybettik bu sabah.Tesellisi yok bu duygunun.
Oğluma sarılıp koklamaktan başka elimden bir şey gelmiyor çok çok üzgünüm..

2 yorum:

isoon dedi ki...

bende son ayıma girerken, bu duyguları paylaşıyorum, belkide daha yeni anlıyorum, erkek çocuk beklerken... insan olma hallerinden biri işte...sevgiler...

Vintage Duygular dedi ki...

ne güzel ifade etmissin duygularini..cok üzgünüm,anneleri aklimdan cikmiyor