9 Mart 2010 Salı

PİJAMA,TERLİK,TELEVİZYON

Oldum olası çok sevdiğim şiirlerin dizelerinden şarkı sözü yapılmasına ,romanların reyting uğruna uzadıkça uzatılan diziler haline gelmesine bir de dizilerde ki olayları sanki gerçekmiş gibi konuşan bireylere tahammül edemiyorum.

(Cidden hiç işi gücü olmayıp bunları konuşan insanlar var etrafımda :)

Geçen gün yeni başlayan bir dizinin,gazetede şöyle bir konusunu okuyunca "My Fair Lady" müzikalinden feci şekilde araklandığını anladığımda araba farına yakalanmış zavallı tavşanlar gibi öylece kalakaldım.Bu kadarına da pes doğrusu diyorum.Ne diyorlar buna çakma yaratıcılık mı ?(Erol Mutlu Hocamın "Televizyonu Anlamak "kitabını yeniden mi okusam acaba :)
Buna karşın Cnbc-e de Türkçe alt yazılı E2'de ise Türkçe dublajlı seyredilebilecek birbirinden güzel ve ödüllü diziler benim için göz dolduruyor.

Başı sonu belli olan,özetleri bir dakika süren,sürekli reklam aralarıyla bölünmeyen,bir saati geçmeyen diziler..Elbette hepsini seyretmem olanaksız ama içlerinden iki tanesi var ki bilenin bildiği bilmeyene ise zevkle önerebileceğim türden.

Orjinal adı "Adventures of Merlin"olan "Merlin"dizisi bunlardan ilki. Kral Uther tarafından yönetilen Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarının yasaklandığı bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin ve ileride tahta geçecek Prens Arthur'un macerelarını ve tarihin en büyük büyücü efsanesi Merlin'in gençlik yıllarını anlatan fantastik dizi benim gibi tutkunları tarafından severek izleniyor.

Bir diğeri ise 1960'ların Amerikasında geçen "Mad Men"dizisi.Dizide biraz da içinde olduğum sektör,reklam ve medya dünyası geçtiğinden midir bilemiyorum ama bu karizmatik diziyi uzun süredir zevkle takip ediyorum.
Kış gecelerinin tercihleri bunlar oldu benim için.Bazen kısa molalar vermek,kendi içine kapanarak hayatın akışını biraz uzaktan izlemek ve böyle şeylerle oyalanmak gerçekten iyi gelebiliyor.Şimdi aklımda bir sürü proje,yapmak istediğim onca şey,bir araya getirilmesi gereken onca not var.
Gerisi ise bahar ve yaz .
Şimdilik sevgiyle....

Hiç yorum yok: